Podpůrný a relaxační pobyt pro kojící maminky

23.05.2023

Srdečně zveme všechny kojící maminky na podpůrný pobyt do polské Wisły, kde načerpáme spoustu sil, energie a inspirace pro péči o naše ratolesti. Mateřství dokáže být velice vyčerpávající a každá maminka si zaslouží, aby o ni bylo královsky postaráno a aby dostala tu nejlepší možnou podporu. 

Co nás čeká?

 • Podpůrná skupinka kojení, ve které probereme vše co Vás zajímá a co zrovna řešíte: spánek miminek, zavádění příkrmů, správné přisátí, péče a výchova.
  Od pradávných časů bylo kojení samozřejmou součástí péče o miminko. Proto si všechny ženy s kojením navzájem pomáhaly, radily se a sdílely svá trápení. Již od nejútlejšího věku mohly dívky sledovat své početné příbuzenstvo jak pečuje o miminka a podvědomě se všemu učit. V moderní společnosti se však obraz kojení téměř vytratil. Ztratila se také podpora a informace, jak překonávat problémy a zvládnout i výzvy, které kojení přináší.  
 • Laktační poradenství: dvě laktační poradkyně Vám budou po celý pobyt individuálně k dispozici a v případě potřeby pomohou s polohami, přisátím, dokrmem a vším co bude potřeba
 • Tématické povídání o tom, jak vztah s matkou či otcem ovlivňuje dítě do budoucna, jaká traumata se v rodu přenáší a spousta dalšího. Kojení není jen o příjmu mateřského mléka, ale je to především vztah. Vztah matka-dítě je prvním a nejdůležitějším vztahem každého člověka. Jak prohlubovat vztah se svým dítětem, co to je vztahová vazba, jakou roli hraje v životě dítěte otec. Společně tato témata rozebereme a odpovíme na otázky.
 • Lekce jógy pro maminky s dětmi: že při dětech není možné najít si chvíli pro sebe a cvičit? Ukážeme si, že to jde i s dětmi. Cvičení bude přizpůsobeno dle věku dětí. Malá miminka a batolátka mohou být u maminek, spinkat, pozorovat a hrát si, větší děti si mohou zkusit zacvičit při vyprávění pohádky. Hlavně se ale zaměříme na maminky a ukážeme si, jak pomocí jógy posílit svaly pánevního dna, pracovat na diastáze, jak správně dýchat, protahovat i posilovat tělo a pracovat se stresem.
 • Večerní relaxace a dechová cvičení: chvilka pro maminky, kdy se zaměříme samy na sebe a opečujeme. Ukážeme si antistresové jógové techniky, dechová a relaxační cvičení
 • Navařeno, uklizeno: Ubytování s polopenzí
 • Bazén a sauna
 • Společné výlety: Wisła je turistické městečko ve slezských Beskydech, nachází se hodinu cesty od Ostravy. Nachází se zde spousta zákoutí, dětských koutků, cukráren a restaurací. Tatínkové si mohou společně vyšlápnout túru po sousedních vrcholcích. 

Cena

Ubytování s polopenzí a wellness v pokoji se sociálním zařízením

 • 4350Kč: samostatný pokoj (1 maminka a malé dítě/děti)
 • 3900Kč: ubytování v pokoji s další maminkou a dítětem
 • 6300Kč: Ubytování pro maminku, miminko a doprovod (tatínek, babička, kamarádka)

Rezervace

Pobyt je vhodný pro všechny kojící maminky od konce šestinedělí. Skupinka bude mít zhruba 10 maminek abychom zajistily komorní atmosféru. Rezervujte si své místečko včas v systému:

Moc se na Vás těší laktační poradkyně Mamila o.z. Pavla Hyžíková a Simona Tuchtasunová