Zamyšlení: jóga jako talisman

08.07.2019

Tento víkend nás opět nečekaně zavedl na cesty, tentokrát za krásami Malé Fatry a Vysokých Tater. Nádhera divoké přírody je něco, co se nedá nikdy dost dobře popsat. Člověk jen jde, cítí pokoru před horami a obdivuje každou rostlinku, která se drží na holé skále a zkrášluje svět kolem. Plány se mění, počasí se mění, nic není stálé a nic se nedá předpovědět. A v místech, kde se rozbijí stereotypy začínají zážitky, občas jich je za jeden den více než za celý měsíc doma. Jak se říká, život prostě začíná tam, kde naše komfortní zóna končí 😊

Ze vší té krásy mám samozřejmě několik krásných fotek ásan na skalách, ale všichni víme, že jsou to vždy jen fotky v pozicích - zábava a pěkná památka, ale žádná skutečná jóga. Ta se na internetu prostě neodehrává 😅 Proto zde přidávám tu jedinou autentickou, kterou mám - z kempu, kdy jsem si opět naplno užívala, jaký je jóga dar - jako talisman. Nosíme ho v sobě všude a máme ho k dispozici vždy, když je třeba. 

Většinou si jógu užíváme příjemně naladěni na lekci, dodáváme energii a udržujeme zdraví při domácí praxi - na kterou míváme klid a čas. Když je nám dobře, nacvičujeme techniky, které nám jednou pomohou překonat těžkosti s lehkostí. Pravá síla jógy se pak projeví vždy, když je nějaká nouze. Když hrozně bolí nohy a už se nic nechce. Když jsme nemocní a smutní a nemáme na nic chuť. 
Nezapomínejte, že vždy, když je Vám nejhůř, nesete si v sobě talisman a lék - nezahazujte ho jen proto, že není nálada.
V těchto chvílích nám jóga dává mnohem více než kdy jindy. Stačí pár minut prodýchání, uvolnění a protažení a náš mozek se přepne na jógové vlny. Přestane se vzpouzet, nadávat a vše je jak má být. V souladu a ve spojení se sebou i s okolím. Vše je najednou odlehčené, provzdušněné a příjemnější. Jóga má milión podob a technik, není úžasné, že vždy můžeme sáhnout po tom, na co zrovna máme sílu? A najednou otevřeme dveře přílivu energie a síly. 


Nemůžeme si vybrat, kolika let se dožijeme, ale můžeme si sami zvolit, kolik života našim létům dokážeme dát.
Nemůžeme ovlivnit krásu naší tváře, ale můžeme ovlivnit její výraz.
Nemáme kontrolu nad těžkými okamžiky života, ale můžeme si je ulehčit.
Nemůžeme ovlivnit negativní atmosféru celého světa, ale můžeme ovlivnit atmosféru, která panuje v naší mysli.
Často se snažíme ovlivňovat věci, se kterými nemůžeme nic dělat. Příliš málo se snažíme ovlivňovat to, co je v našich silách....naše postoje. 

  • John C. Maxwell