Online lekce jógy - jak se přidat

29.04.2020

Milí přátelé,

z důvodu nepříznivého vývoje kolem koronaviru jsem se rozhodla převést lekce do online podoby. Osobní setkání sice nic nenahradí, ale živé lekce online budou aspoň co nejpodobnějším kompromisem, který Vám poskytne novou inspiraci i motivaci pro cvičení.
Lekce budou probíhat v aplikaci Zoom (něco jako skype), která nám umožní se vzájemně vidět a slyšet (samozřejmě jen pokud budete chtít cvičit se zapnutým videem :), takže Vás budu moci lépe navádět a v případě potřeby i opravovat. 
Cena za hodinovou lekci bude dobrovolných +-50 Kč, platit můžete vždy po shlédnutí několika lekcí (třeba tří, nebo pěti) na účet. Pokud se Vám lekce nebudou líbit nebo jste ve finanční koronakrizi, nemusíte platit nic. Budeme však vděční za jakoukoliv Vaši podporu, neboť jsme momentálně bez příjmu a do těchto online lekcí budeme muset něco investovat.

Co k tomu potřebuji?
Klidné místečko s přístupem k internetu, jógovou podložku či koberec, kameru a mikrofon (pokud chcete být viděni a slyšeni), jógové pomůcky.

Jak na to?

  1. Nainstalujte si aplikaci zoom, kterou stáhnete pro počítač ZDE. Aplikace je zdarma. Je možné stahovat také na tablet či telefon skrze aplikaci google play. Pokud neovládáte angličtinu, na stránce níže naleznete instalaci krok po kroku.
  2. Přihlaste se na lekci v rezervačním systému  ZDE. Na email Vám zašlu odkaz a heslo, skrze které se připojíte přímo na naši lekci na Zoomu. Pokud se přihlásit nestihnete a rozhodnete se cvičit na poslední chvíli, na těchto stránkách u rozpisu online lekcí naleznete kódy vysílání, které do zoomu zadáte a tak se připojíte (tato možnost je pouze pro ty, se kterými se už znám nebo o kterých vím, ať se nám tam nedostane nějaký útočník)
  3. Nejpozději 5 min před plánovanou lekcí si nachystejte své zařízení (PC, tablet apod.) tak, ať na nás vidíte ale hlavně ať slyšíte. A ideálně ať i já vidím na Vaše ásanky :)  Nachystejte si podložku nebo koberec na cvičení a zajistěte si chvilku klidu.
  4. Můžete lekci jen sledovat anonymně, nebo se přihlásit s kamerou a zvukem abych Vás mohla opravovat (a vidět! <3) . Lekce budou komorní jako na kurzu, nikdo cizí Vás neuvidí. Na lekce se přihlašujte nejpozději 4 minut předem ať stihneme doladit případné problémy a nachystat se na cvičení. Pokud se připojíte výrazně později a já už povedu lekci, je možné že Vás v čekárně hned neuvidím a nebudu moci pustit do lekce (v takovém případě počkejte a doufejte že si toho všimnu)

Podrobný návod k instalaci a přihlášení:

Instalace Zoomu: Po otevření odkazu klikněte na download (stáhnout). Stáhne se instalační program, který otevřete. Zoom je ve Vašem PC připraven a až dostanete odkaz, můžete se přidat ke konferenci. Nebo můžete na stránkách v rozpisu lekci najít kód setkání a ten zadat do aplikace spolu s heslem.

Vstup na lekci : Po rozkliknutí odkazu Vám vyskočí okýnko, kde potvrdíte "spustit aplikaci Zoom Meetings". Otevře se okénko, kde zadáte své jméno. Odsouhlasíte podmínky užívání (terms of service a privacy policy). Tímto vstoupíte do čekárny, kde hned jak Vás uvidím, tak Vás přijmu do konference. Mějte proto chvilinku strpení. Prosím o takovou volbu jména ať poznám o koho jde :)
V dalším okénku kliknete na Join with Computer Audio. Po připojení můžete v levém dolním rohu kliknout na ikonku mikrofonu či kamery a ty tak zapínat a vypínat. Po přihlášení zapněte zvuk ať si můžu ověřit že mě vidíte a slyšíte. Kdybyste se hodně styděli, je tam k dispozici chat. Doufám ale, že se stydět nebudete a díky videu a zvuku tak bude lekce co nejživější :)