Lekce jógy

Chystám se na svou první lekci. Co potřebuji vědět?

Úroveň lekcí

1 - začátečníci, vhodné i pro osoby bez předchozích zkušeností
2 - mírně pokročilí, minimálně 5 - 10 navštívených lekcí (znají plný jógový dech, pozdravy slunci a základní pozice)
3 - středně pokročilí, 10 - 20 navštívených lekcí (znají dech udžají, bandhy, základní pránajámu, potřebují zapracovat na náročnějších pozicích)
4 - pokročilí, cvičí delší dobu, jóga pro ně není nic  cizího a chtějí si zacvičit a zameditovat bez zbytečného vysvětlování

Kde se lekce budou konat?
V současné době učím v Shanti jóga studiu v Ostravě. Všechny pomůcky jsou k zapůjčení na místě. S sebou stačí mít jen pohodlné oblečení. ODKAZ NA STUDIO V případě hezkého počasí chodíme do parku, tam je potřeba přinést si svou vlastní karimatku či jógamatku. 

Co potřebuji ke cvičení jógy?
Na józe cvičíme v pohodlném oblečení, bosky. Při cvičení můžeme použít Deku (na relaxaci a jako pomůcku k sezení, kdy budeme nacvičovat správný dech a sed) a nějaký starší pásek (především pokud jsme hodně zkrácení).
Jógu je nejlepší cvičit na speciální karimatce - jógamatce, která izoluje zimu od země a zabraňuje klouzání. Doporučuji si časem koupit svou vlastní (především z hygienických důvodů). Ceny jógamatek se pohybují od 200 - 1300 a více. Svému účelu bohatě poslouží i ty nejlevnější, které seženete snad ve všech sportovních obchodech typu sportisimo, intersport atd.
Další skvělou pomůckou, jsou cihličky na jógu. Na lekcích nejsou důležité, jsou spíše takovou vychytávkou a velice dobrou pomůckou, která pomáhá provádět pozice správně. Vhodné je o nich přemýšlet, pokud máte problémy se zády nebo jsou Vaše svaly zkrácené.
Nejdůležitější je však přinést sami sebe a otevřenou mysl. Vše ostatní přijde časem :)

3 malá pravidla
1. Příchody
Prosím, na lekce choďte nejpozději 5 minut předem. 5 minut je nejkratší potřebná doba k tomu, abyste se stihli převléct, sednout si a dát si pár hlubokých nádechů či krátkou meditaci pro zklidnění a naladění se na lekci. Pozdní příchody ruší úvodní meditace.
2. Průběh lekce
Během cvičení se pokuste soustředit na svou vlastní praxi a dech. Nejsilnější emoce si můžete krátce vyměnit s kamarádem vedle, zařvat si nebo cokoliv ásana zrovna uvolní. Vyvarujte se však, prosím, dlouhých a hlasitých hovorů a smíchu, které může rušit ostatní cvičící a mi znemožňuje mluvit a navádět Vás.
3. Odchody
Pokuste si, prosím, vyhradit si na jógu určený čas. Odcházení během lekce může opět rušit. Hodně z Vás utíká před závěrečnou relaxací, která je jednou z nejdůležitějších částí lekce jógy. Dává prostor tělu zregenerovat se, nechává doznít účinky ásan a uklidňuje mysl. V dnešním uspěchaném světě jsme zvyklí pořád někam spěchat, což si pak mnohdy nese spoustu zdravotních následků. Darujte józe prostor, který si zaslouží a ona Vás za to odmění :) Pokud nemáte jinou možnost a musíte skončit dříve, dejte mi vědět před lekcí. Zajistím Vám místo u dveři a 5 minut před Vaším odchodem Vás uložím ke krátké relaxaci.

Storno podmínky
Bohužel, stále častěji se stává, že si někdo rezervuje místo na lekci a poté bez omluvy nepřijde. Blokuje tak místa náhradníkům, kteří by si rádi přišli zacvičit. V případě, že je na akci přihlášen minimální počet účastníků, který pokryje náklady a několik z nich nedorazí, tak pak k nájmu i doplácím. Proto jsem velmi smutně a nerada nucena zpřísnit storno podmínky a odhlašování z jednorázových lekcí a akcí. Pokud máte zakoupený kurz, je jen na Vás, zda-li na lekci přijdete,  pošlete náhradníka či místo uvolníte. Pokud však lekci předplacenou nemáte budou pro lekce a akce od délky 2 hod hod platit následující podmínky:

  • Storno nejpozději do 3 dnů před akcí: neplatíte nic
  • Storno 2 - 1 dny před akcí: poplatek 40% z ceny, pokud se najde náhradník, neplatíte nic
  • Storno do 2 hodin před akcí: poplatek 60% z ceny, pokud se najde náhradník, neplatíte nic
  • Storno 2 hod - 30 min před akcí: poplatek 80% z ceny, pokud se najde náhradník, neplatíte nic
  • Pozdější či neomluvená absence: poplatek 100% z ceny

Storno poplatek Vám bude naúčtován na další lekci nebo akci. V případě nezaplacení budou Vaše další rezervace neplatné.

Z lekcí