Lekce jógy

Chystám se na svou první lekci. Co potřebuji vědět?

Kde se lekce budou konat?

V současné době učím v Ostravě v Sále na Šubertově 4 nebo v kulturním domě v Heřmanicích. V případě hezkého počasí chodíme do parku, tam je potřeba přinést si svou vlastní karimatku či jógamatku. 

Co potřebuji ke cvičení?

Na józe cvičíme v pohodlném oblečení, bosky. Při cvičení můžeme použít deku (na relaxaci a jako pomůcku k sezení, kdy budeme nacvičovat správný dech a sed) a nějaký starší pásek (především pokud jsme hodně zkrácení).
Jógu je nejlepší cvičit na speciální karimatce - jógamatce, která izoluje zimu od země a zabraňuje klouzání. Doporučuji si časem koupit svou vlastní (především z hygienických důvodů). Ceny jógamatek se pohybují od 200 - 1300 a více. Svému účelu bohatě poslouží i ty nejlevnější, které seženete snad ve všech sportovních obchodech typu sportisimo, intersport atd.
Další skvělou pomůckou, jsou cihličky na jógu. Na lekcích nejsou důležité, jsou spíše takovou vychytávkou a velice dobrou pomůckou, která pomáhá provádět pozice správně. Vhodné je o nich přemýšlet, pokud máte problémy se zády nebo jsou Vaše svaly zkrácené.
Nejdůležitější je však přinést sami sebe a otevřenou mysl. Vše ostatní přijde časem :)

Mějte na paměti

1. Příchody
Prosím, na lekce choďte nejpozději 5 minut předem. 5 minut je nejkratší potřebná doba k tomu, abyste se stihli převléct, sednout si a dát si pár hlubokých nádechů či krátkou meditaci pro zklidnění a naladění se na lekci. Pozdní příchody ruší úvod lekce. Navíc dveře do studia již mohou být zavřené. V případě, že lekce začala na zvonek nereaguji. Pokud víte, že se opozdíte, napište mi a nechám Vám otevřené dveře. Do lekce přijďte až po úvodní meditaci, aby rozbalování podložky nerušilo ostatní.
2. Průběh lekce
Během cvičení se pokuste soustředit na svou vlastní praxi a dech. Nejsilnější emoce si můžete krátce vyměnit s kamarádem vedle, zařvat si nebo cokoliv ásana zrovna uvolní. Vyvarujte se však, prosím, dlouhých a hlasitých hovorů a smíchu, které může rušit ostatní cvičící a mi znemožňuje mluvit a navádět Vás. Cvičení jógy je velmi individuální záležitost, na lekci získáváte opět čas sami na sebe. Využijte ho :)
3. Odchody
Pokuste si, prosím, vyhradit si na jógu určený čas. Odcházení během lekce může opět rušit. Závěrečná relaxace, je jednou z nejdůležitějších částí lekce jógy. Dává prostor tělu zregenerovat se, nechává doznít účinky ásan a uklidňuje mysl. V dnešním uspěchaném světě jsme zvyklí pořád někam spěchat, což si pak mnohdy nese spoustu zdravotních následků. Darujte józe prostor, který si zaslouží a ona Vás za to odmění :) Pokud nemáte jinou možnost a musíte skončit dříve, dejte mi vědět před lekcí. Zajistím Vám místo u dveří a 5 minut před Vaším odchodem Vás uložím ke krátké relaxaci.

Storno podmínky

Jednorázová návštěva lekce

Lekce jógy je možné rezervovat nejdříve 30 dní předem a nejpozději hodinu předem. Rozhodnete-li se přijít bez rezervace, ověřte si v systému, že jsou na lekci volná místa.

Pokud se nebudete moci na lekci dostavit, můžete kdykoliv poslat náhradníka. Lekce můžete zdarma stornovat do dvou dnů před datem konání. Využijte včas možnosti storna, pokud na Vás leze nemoc, doporučuji rezervaci zrušit a pokud budou volná místa tak pak obnovit. Ať nedržíte místa jiným zbytečně. Pozdější storna pak zprávou nebo emailem. V případě, že se najde náhradník, neplatíte nic. Pokud si Vaše místo nikdo nevezme, storno dva dny a jeden den před lekcí činí 30% z ceny. Storno ve stejný den 80% z ceny. Neomluvenou lekci je třeba zaplatit.

Kurz

Při zakoupení celého kurzu máte své místo rezervované na všech navazujících lekcích a je jen na Vás, zda-li dorazíte. Pokud se nebudete moci zúčastnit, můžete za sebe kdykoliv poslat náhradníka. V případě, že se z lekce omluvíte nejpozději 2 dny předem, můžete si přijít lekci nahradit jindy. 

Workshopy a prodloužené lekce

Z workshopu se můžete zdarma omluvit nejpozději do 7 dnů před datem konání. Později platí storno podmínky:
Zrušení rezervace 6 - 4 dny před konáním: 40% z ceny; 3 - 2 dny před konáním: 60% z ceny; pozdější zrušení: 80% z ceny.
Kdykoliv za sebe můžete poslat náhradníka.

Pobyty a delší akce (půl dne, celý den)

Zálohy jsou nevratné, u doplatků se domluvíme individuálně dle situace. Kdykoliv za sebe můžete poslat náhradníka.